fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

fcbarca-ks.tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FCBARCA-KS.TK


2 posters

    Lionel Messi

    Leo-Krkic
    Leo-Krkic
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 193
    Reputation : 13
    Join date : 03/05/2010
    Location : N`camp Nou

    Lionel Messi Empty Lionel Messi

    Mesazh nga Leo-Krkic Wed May 05, 2010 11:32 am

    Lionel Messi Messi10

    Emri: Lionel Andrés Messi
    Pozita: Sulmues
    Data e Lindjes: 24-06-1987
    Vendi i Lindjes: Santa Fe(Argjentinë)
    Gjatësia: 169 cm
    Pesha: 67 kg
    Numri: 10

    Biografia

    Lionel Andres Messi lindi më 24 qershor të vitit 1987 në Santa Fe, Argjentinë. Është një futbollist argjentinas dhe luan për klubin FC Barcelona po ashtu ai luan edhe për Kombëtaren e Argjentinës. Ai konsiderohet si Maradona i dytë.
    Kur ishte vetëm pesë vjeç ai filloi të luante futboll për Grandoli, i drejtuar nga babai i tij. Në vitin 1995 Messi kaloi tek Newell's Old Boys. Kur ishte 11 vjeç ju shfaq një sëmundje e hormoneve. River Plate u interesua për sëmundjen e Messit, por ishte e pamundur ta shëronte se ishte shume shtrenjtë. Carles Rexach, direktor sportiv i FC Barcelona e pa talentin e Messit dhe Barcelona e morri Messin, dhe ata e paguan shërimin e Messit dhe kështu Messi filloi një jetë të re në Spanjë. Familja e tij gjithashtu u shpërngul në Evropë dhe Messi filloi të luante për klubet e të rinjve të Barcelonës.

    FC Barcelona

    Messi debutoi për herë të parë kundër FC Porto më 16 nëntor të vitit 2003. Ai një vit më vonë debutoi zyrtarisht kundër Espanyol më 16 tetor të vitit 2004. Messi e theu rekordin e Barces si lojtari më i ri që luajti në La Liga (tashmë është thyer ky rekord nga Bojan Krkic në shtator 2007). Messi shënoi golin e parë kundër Albacete Balompie më 1 maj, Messi atëherë ishte vetëm 17 vjet, 10 muaj dhe 7 ditë i vjetër dhe më pas në vitin 2007 Bojan Krkic ja theu edhe këtë rekord, goli i tij ishte i asistuar nga Messi.
    Messi në sezonin 2005-06 në La Liga luajti 17 ndeshje dhe shënoi 6 gola, në Kupën e Mbretit luajti 2 ndeshje dhe shënoi 1 gol dhe në Kupat e Evropës luajti 6 ndeshje dhe shënoi vetëm një gol.
    Në sezonin 2006-07 në La Liga luajti 26 ndeshje dhe shënoi 14 gola, në Kupën e Mbretit luajti 4 ndeshje dhe shënoi 2 gola dhe në Kupa e Evropës në 6 ndeshje shënoi një gol.


    KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES
    albenis'FCB
    albenis'FCB


    Numri i postimeve : 30
    Reputation : 0
    Join date : 28/05/2010

    Lionel Messi Empty Re: Lionel Messi

    Mesazh nga albenis'FCB Fri May 28, 2010 10:32 pm

    - ky osht shum shum shum shum ifort edhe njo 7-8 vjet i mer ky ato kpucen e art e senet

      Ora është Fri Apr 19, 2024 2:45 pm