fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

fcbarca-ks.tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FCBARCA-KS.TK


2 posters

  Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit

  Leo-Krkic
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit Empty Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit

  Mesazh nga Leo-Krkic Wed May 05, 2010 10:55 am

  Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit
  02 Shk
  Sipas nje studimi gjerman, klubi spanjoll eshte me i kuotuari ne merkaton evropiane: vlen plot 514 milione euro. Megjithate, Premier League eshte kampionati me i pasur...
  Burimi:  Mbizoteron Barcelona, ne te gjitha drejtimet. Jo me kot, vlera e kontigjentit te lojtareve te skuadres qe fitoi 6 trofe ne vitin 2009, eshte ajo me e larta ne te gjithe merkaton e futbollit. Kete perfundim ka nxjerre nje studim i bere nga faqja gjermane “transfermarkt.de”, qe merret me vleresimet statistike dhe ekonomike.
  Keshtu, vlera e pergjithshme e 21 lojtareve qe sterviten dite per dite me Guardiolen eshte 514 milione euro. Gjermanet nuk llogarisin klauzolat supergjigande te fiksuara ne kontratat e lojtareve katalanas, por thjesht bejne nje percaktim te vleres se secilit element, gje qe gjithsesi mund te jete gjithmone e diskutueshme.

  Nderkohe, Premier League eshte kampionati me vleren totale me te larte, pikerisht 3.2 miliard euro. Ndiqet nga Liga spanjolle me 2.6; nga Seria A, 2.4; nga Bundesliga me 1.6 dhe nga Liga 1 franceze me 1.5. Per me teper, kampionati anglez ka 6 skuadra, vlera totale e te cileve kalon 200 milione eurot: Chelsea, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City e Tottenham, kundrejt 4 spanjolleve (Barça, Real, Valencia e Siviglia) dhe 5 italianeve (Inter, Juventus, Milan, Roma e Fiorentina)
  Megjithate, nese behet fjale per renditjen e klubeve, Premier League ia leshon vendin Spanjes, sepse Barcelona e Real Madrid zene vendet e para, respektivisht me 514 e 473 milione. me tej vijne Chelsea (436), Manchester United (374), Inter (360), Liverpool (321), Arsenal (304), Juventus (266), Milan (251), Bayern M. (239).


  _________________
  Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit Davidvillaw

  FCB .Catalonia . Blaugrana
  albenis'FCB
  albenis'FCB

  Numri i postimeve : 30
  Reputation : 0
  Join date : 28/05/2010

  Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit Empty Re: Barcelona, askush ne bote nuk ka vlere sa katalanasit

  Mesazh nga albenis'FCB Sat May 29, 2010 9:58 am

  - normal qi ska. na jem 1-sh Razz!

   Ora është Fri Sep 24, 2021 1:47 pm