fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

fcbarca-ks.tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FCBARCA-KS.TK


2 posters

  Jeffren Suarez

  Leo-Krkic
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Jeffren Suarez Empty Jeffren Suarez

  Mesazh nga Leo-Krkic Wed May 05, 2010 11:37 am

  Jeffren Suarez Jeffre10


  Sulmuesi, i lindur në Venezuelë, u bashkua me të rinjtë Barça vendosur deri në 2004. Nga Juvenil B me ekipin e parë, Jeffren ka dalë përmes renditet në pikën që Guardiola ka dorëzuar atij një vend të rregullt të parë ekipin.

  Ai ishte vetëm një vjeç kur familja e tij u largua Venezuelë për Tenerife. Jeffren ishte një futbollist i jashtëzakonshëm dhe i aftë nga një moshë shumë të re.

  Barça talent scouts njollosur atë dhe nga 2004/05 ai kishte lënë CD Tenerife dhe ishte ndër ekipet e klubit katalanisht i të rinjve. Trajneri i tij i parë në FCB ishte Guillermo Hoyos, i cili luajti atë në mesfushë, por si vitet e shkoi duke u bë e qartë se ai është përdorur më mirë jashtë në krahë.

  Ai përkoi me Guardiola në sezonin 2007/08 në Barça B, dhe luajti një rol të madh në promovimin e fituar me Divizionin 2B. Ai e bëri debutimin e tij të parë zyrtare ekipin me Rijkaard kundër Badalona në Copa del Rey në sezonin 2006/07.

  debutimin e tij e ligë erdhi në fund të sezonit 2008/09 larg në Mallorca. Venezueliane e origjinës Kanarie ka luajtur edhe ndërkombëtarisht për Spanjën në nivelin e të rinjve.

  Më 10 shkurt ai zgjatet kontrata e tij me FC Barcelona deri në 2012.

  PROFILI

  Një futboll të majtë, por të cilët gjithashtu mund të luajnë me të drejtën e tij, Jeffren Suarez është një krah se sa mund të prish mbrojtësit me kombinim e tij e shpejtësisë dhe shkathtësisë. Ai ka një kryq të shkëlqyeshme dhe shënoi në përgjithësi shumë të qëllimeve të sezonit një

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________
  Jeffren Suarez Davidvillaw

  FCB .Catalonia . Blaugrana
  albenis'FCB
  albenis'FCB

  Numri i postimeve : 30
  Reputation : 0
  Join date : 28/05/2010

  Jeffren Suarez Empty Re: Jeffren Suarez

  Mesazh nga albenis'FCB Sat May 29, 2010 9:59 am

  - shum pom pelqen ky lojtar i fort osht edhe n`loj e kom pa tu lujt si ka hi n`loj dha goll !

   Ora është Fri Sep 24, 2021 1:30 pm