fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

fcbarca-ks.tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FCBARCA-KS.TK


    Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti)

    Leo-Krkic
    Leo-Krkic
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 193
    Reputation : 13
    Join date : 03/05/2010
    Location : N`camp Nou

    Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti) Empty Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti)

    Mesazh nga Leo-Krkic Wed May 05, 2010 11:38 am

    Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti) Hleb_c10

    Emri: Alexander Hleb
    Pozita: Mesfushor
    Data e Lindjes: 1-05-1981
    Vendi i Lindjes: Minsk (Bjellorusi)
    Gjatësia: 185 cm
    Pesha: 74 kg
    Numri: 21

    Biografia
    Alexander Hleb, lojtari i parë në historinë e Barcelonës që është nga Bjellorusia, ka arritur te Barcelona si blerja e pestë e verës së vitit 2008, pasi që ka treguar kualitetet e tij te Stuttgart dhe Arsenal.
    I lindur në Minsk (Bjellorusi) më 1 Maj të vitit 1981, Alexander Hleb u transferua te FC Barcelona më 16 Korrik të vitit 2008. Ai erdhi nga Arsenal, ku ka luajtur për 3 sezone, dhe ai është shpallur lojtari më i mirë i shtetit të tij në 5 vite rresht, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 dhe ka mundësi që të shpallet prap.
    Alexander Hleb ka startuar karrierën te FC Bate Borisov, ai me 19 vjet në sezonin 2000/01 u transferua në ligën Gjermane. Ai qëndroi në Gjermani për 5 sezone te Stuttgart nga sezoni 2000/01 deri më 2004/05.
    Bjellorusi në vitin 2005 u transferuar te ekipi londinez, Arsenal. Ai rregullisht ishte në planet e Arsene Wenger, ai ndihmoi Arsenalin që të kualifikohej në finalen e Ligës së Kampionëve më 2006 ku Arsenal u mposht nga FC Barcelona në Paris, dhe për 2 sezone ka luajtur pranë Thierry Henry te Arsenal, dhe tashmë luan prap me të te Barcelona.

    Profili
    I njohur që mund të luaj me dy këmbët, Hleb është lojtar me të cilin trajneri mund të planifikojë shumë taktika pasi që Hleb është shumë i menqur. Ai është Mesfushor por ai është shumë i rrezikshëm edhe në sulm.
    Ai është mësuar që gjithmonë të bëjë presion, është i fortë fizikisht dhe i shpejtë dhe ai mund të luajë në të të dy krahët, por mund të luajë edhe në qendër të mesfushës. Ai e analizon lojën shumë mirë dhe pason shumë mirë.

    KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES

      Ora është Fri Mar 29, 2024 4:16 am