fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

fcbarca-ks.tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FCBARCA-KS.TK


    Sergio Busquets

    Leo-Krkic
    Leo-Krkic
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve : 193
    Reputation : 13
    Join date : 03/05/2010
    Location : N`camp Nou

    Sergio Busquets Empty Sergio Busquets

    Mesazh nga Leo-Krkic Wed May 05, 2010 11:25 am

    Sergio Busquets A_275310

    Emri: Sergi Busquets Burgos
    Pozicioni: Mesfushor
    Data e Lindjes: 16-07-1988
    Vendi i Lindjes: Sabadell
    Gjatësia: 191 CM
    Pesha: 73 KG

    Biografia:
    Sergio (Sergi) Busquets ka lindur më 16 Korrik të vitit 1988 ne Sabadell, Katalonia. Është një futbollist i cili luan për klubin katalanas, FC Barcelona.
    Sergio është i biri i Carles Busquets, i cili në vitet 1988-90 ka luajtur për Barcelonën.

    Në vitin 2003/04 kaloi tek FC Barcelona Juvenil A. Ne sezonin 2006/07 ai luante per FC Barcelona Juvenil A, aty luajti 26 ndeshje dhe shënoi 7 gola.
    Në sezonin 2007/08, ai u ngjit më lartë, ai luante per Barça B, ku Guardiola ishte trajner. Ai ndihmoi ekipin e tij të ngjitej në Segunda División B, duke luajtur 23 ndeshje dhe duke shënuar 2 gola.
    Sezonin e rradhes ai luajti vetëm 2 ndeshje me FC Barcelona Atlètic, sepse Josep Guardiola e mori me vete në klubin e parë
    Ai debutoi për herë të parë për FC Barcelona kunder Racing de Santander, më 13 Shtator, te vitit 2008. Në fillim të sezonit 2008/09, Guardiola po i jep rastin shumë që të tregohet duke i japur kohë të madhe në fushë. Sergio Busquets gjithashtu mundet te luaj edhe si mesfushor ofansiv, por ai preferon si mesfushor defansiv


    KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES

      Ora është Thu May 02, 2024 12:03 am